Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua,fostul patron unde am lucrat a pus una din ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua,fostul patron unde am lucrat a pus una din firmele ...

Buna ziua,fostul patron unde am lucrat a pus una din firmele lui pe numele meu.Asta s-a intamplat acum 14 ani.Cand mi-am dat demisia de acolo acesta a spus ca firma respectiva a fost cesionata si eu numai am treaba.Toate bune si frumoase pana acum cateva zile cand am primit o hartie cum ca figurez ca administrator a acelei firme si a intrat in faliment la cererea creditorilor (multi la numar din cate am inteles).Vor sa le trimit nu stiu ce acte contabile si stampile ale firmei.Eu nu am detinut niciodata actele firmei nici atat stampile.Dar timp de 13 ani nimeni nu m-a cautat in legatura cu aceasta firma.Ce pot face in acest caz?Nu dispun nici de bani sa umblu prin judecata fiind somera si cu 2 copii minori.Daca se poate cineva sa ma sfatuiasca cum as putea proceda va rog frumos.Mulrumesc
Imi poate da cineva o idee

mary_123454 a scris:

Buna ziua,fostul patron unde am lucrat a pus una din firmele lui pe numele meu.Asta s-a intamplat acum 14 ani.Cand mi-am dat demisia de acolo acesta a spus ca firma respectiva a fost cesionata si eu numai am treaba.Toate bune si frumoase pana acum cateva zile cand am primit o hartie cum ca figurez ca administrator a acelei firme si a intrat in faliment la cererea creditorilor (multi la numar din cate am inteles).Vor sa le trimit nu stiu ce acte contabile si stampile ale firmei.Eu nu am detinut niciodata actele firmei nici atat stampile.Dar timp de 13 ani nimeni nu m-a cautat in legatura cu aceasta firma.Ce pot face in acest caz?Nu dispun nici de bani sa umblu prin judecata fiind somera si cu 2 copii minori.Daca se poate cineva sa ma sfatuiasca cum as putea proceda va rog frumos.Mulrumesc

se pare ca fostul tau patron are probleme destul de mari , asa ca ai grija si ar trebui sa-ti aduci aminte ce acte ai semnat si cand , apropo de firma asta !
dupa asta sa mergi sa consulti un avocat cat mai repede cu putinta !

mary_123454 a scris:

Buna ziua,fostul patron unde am lucrat a pus una din firmele lui pe numele meu.Asta s-a intamplat acum 14 ani.Cand mi-am dat demisia de acolo acesta a spus ca firma respectiva a fost cesionata si eu numai am treaba.Toate bune si frumoase pana acum cateva zile cand am primit o hartie cum ca figurez ca administrator a acelei firme si a intrat in faliment la cererea creditorilor (multi la numar din cate am inteles).Vor sa le trimit nu stiu ce acte contabile si stampile ale firmei.Eu nu am detinut niciodata actele firmei nici atat stampile.Dar timp de 13 ani nimeni nu m-a cautat in legatura cu aceasta firma.Ce pot face in acest caz?Nu dispun nici de bani sa umblu prin judecata fiind somera si cu 2 copii minori.Daca se poate cineva sa ma sfatuiasca cum as putea proceda va rog frumos.Mulrumesc

mary_123454 a scris:
Imi poate da cineva o idee

In principiu, ce ati facut dvs este o mare ..., eroare, care pe romaneste suna altfel,
si acum sunteti buna de plata, eventual alaturi de fostul dvs "patron".
Solutia este sa va consultati cu cineva care stie sa citeasca hartiile pe care le aveti.
Bafta!
Foarte complicat dar si destul riscant,....mergeti la sursa de unde ati primit acele hartii dar NU singura, ...un specialist economico juridic ar fi indicat sa va insoteasca

Florian59 a scris:

se pare ca fostul tau patron are probleme destul de mari , asa ca ai grija si ar trebui sa-ti aduci aminte ce acte ai semnat si cand , apropo de firma asta !
dupa asta sa mergi sa consulti un avocat cat mai repede cu putinta !

mary_123454 a scris:

Buna ziua,fostul patron unde am lucrat a pus una din firmele lui pe numele meu.Asta s-a intamplat acum 14 ani.Cand mi-am dat demisia de acolo acesta a spus ca firma respectiva a fost cesionata si eu numai am treaba.Toate bune si frumoase pana acum cateva zile cand am primit o hartie cum ca figurez ca administrator a acelei firme si a intrat in faliment la cererea creditorilor (multi la numar din cate am inteles).Vor sa le trimit nu stiu ce acte contabile si stampile ale firmei.Eu nu am detinut niciodata actele firmei nici atat stampile.Dar timp de 13 ani nimeni nu m-a cautat in legatura cu aceasta firma.Ce pot face in acest caz?Nu dispun nici de bani sa umblu prin judecata fiind somera si cu 2 copii minori.Daca se poate cineva sa ma sfatuiasca cum as putea proceda va rog frumos.Mulrumesc