avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 772 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... CV-urile angajatilor din administratia publica locala
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

CV-urile angajatilor din administratia publica locala

CV-urile angajatilor in administratia publica locala au caracter public sau sunt considerate ca fiind date cu caracter personal si n-au caracter public? Un cetatean poate solicita sa vada cv-ul unui angajat dintr-o primarie ?
Ultima modificare: Luni, 5 Aprilie 2021
genessis63, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:13, 7 Aprilie 2021
CV-urile angajatilor din administratia publica locala nu face obiectul Legii nr.544/2001.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Datele personale in achizitiile publice Win1966 Win1966 Buna ziua Sunt datele personale ale expertilor, respectiv Cv-urile si alte documente de calificare, din cadrul contractelor de servicii, date cu caracter ... (vezi toată discuția)
Informatii publice hoream hoream Informatiile privitoare la datoriile consilierilor locali la bugetul local, sunt informatii publice? Am facut o cerere pe legea 544 si mi se spune ca sunt ... (vezi toată discuția)
Condica de prezenta a primăriei este sau nu de interes public, ... Manguroberto@gmail.com Manguroberto@gmail.com Condica de prezenta a primăriei este sau nu de interes public, căci eu am primit răspuns ca nu este informație de interes public. (vezi toată discuția)