Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... CV-urile angajatilor din administratia publica locala
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

CV-urile angajatilor din administratia publica locala

CV-urile angajatilor in administratia publica locala au caracter public sau sunt considerate ca fiind date cu caracter personal si n-au caracter public? Un cetatean poate solicita sa vada cv-ul unui angajat dintr-o primarie ?
genessis63, utilizator
CV-urile angajatilor din administratia publica locala nu face obiectul Legii nr.544/2001.