Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Buna ziua, Este normal ca o persoana de profesie ...
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Buna ziua, Este normal ca o persoana de profesie avocat sa pledeze ...

Buna ziua,
Este normal ca o persoana de profesie avocat sa pledeze intr-un dosar civil, sa depuna acte, sa se prezinte in sala de judecata si sa sustina cauza, sa studieze dosarul, daca nu are delegatie depusa in acel dosar?
Multumesc pentru raspunsuri!
Dacă este adevărat dvs sau instanta din oficiu trebuia sa invoce excepția lipsei calității de reprezentant.Verificati dosarul si dacă delegatia lipseste puneti in vedere instanței acest aspect la termenul următor.
Ii trebuie delegație avocatiala.
Daca nu avea, poate depune ulterior în scurt timp.
Exista și aceasta varianta dar aceasta ar însemna să fie angajat la momentul respectiv.
Va mulțumesc!

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Dacă este adevărat dvs sau instanta din oficiu trebuia sa invoce excepția lipsei calității de reprezentant.Verificati dosarul si dacă delegatia lipseste puneti in vedere instanței acest aspect la termenul următor.