Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare SRL cu CAEN din grupele 64,66
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare SRL cu CAEN din grupele 64,66

Buna ziua , am depus la ONRC dosarul pentru infiintarea unui SRL in care obiectul principal de activitate este CAEN 4791. Dar as dori , ca din profiturile obtinute sa pot reinvesti pe piata de capital (actiuni / cryptomonede) - in nume propriu - nu pentru alte persoane.
Mi-a fost amanat dosarul cu descrierea: "in actul constitutiv se regasesc activitati ce nu pot si desfasurate sau pentru care trebuie indeplinite conditii speciale" printre care se numara si: 6611,6612,6619,6419.
M-ar interesa sa stiu care sunt pasii pentru a obtine autorizatiile de la ASF si daca este cu adevarat necesar acest efort pentru a putea lucra pe piata de capital , cu banii proprii.
Pot introduce in actul constitutiv CAEN 6499 fara a fi necesara obtinerea unei autorizatii ?
Pot include ca si cod secundar CAEN 6499 ?
Daca sunt obligat sa-l introduc ca si cod principal, pot include ca secundar 4791 ?
Pentru CAEN din categoria 64,66 trebuie infiintat SA ?

Multumesc!
va cam amestecati intentiile. daca vreti sa faceti tranzactii in nume propriu apelati la un broker. sau va faceti firma de brokeraj