Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua, Părinții mei au divorțat acum 30 de ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua, Părinții mei au divorțat acum 30 de ani. Mama ...

Bună ziua,

Părinții mei au divorțat acum 30 de ani. Mama mea și-a schimbat numele cu cel înainte de căsătorie. Din păcate hotărârea de divorț e într-o stare ilizibilă. Cum pot justifica legătura de familie dintre noi? Am incercat sa caut online, însă nu reușesc să găsesc nimic concret.

Mulțumesc.
La primaria de care apartineti, la evidenta persoanelor, gasiti toate documentele de care aveti nevoie

gi-jane2, moderator
Daca nu rezolvati la primărie mergeti la avocat cu hotărârea ca sa va rezolve problema.
Fie primaria de la locul nasterii mamei are actul si poate se afla intr o stare mai buna, fie la instanta care a emis o sa incercati o noua legalizare dupa exemplarul aflat in arhiva lor.
Mulțumesc.