avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 595 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Daca pe parcursul termenului de incercare (2,5 ani cu ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Daca pe parcursul termenului de incercare (2,5 ani cu suspendare ...

Daca pe parcursul termenului de incercare (2,5 ani cu suspendare si 4 incercare) am savarsit aceasi fapta platind accizele pot lua tot cu suspendare ? LG 227/ 2015
Daca ati savarsit o alta infractiune in termenul de supraveghere, nu o sa mai beneficiati de o alta suspendare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Conducere fără permis - rechizitoriu TiberiuCiprian TiberiuCiprian Am primit un rechizitoriu pentru comiterea celei de a doua infracțiuni de conducere fără permis in timpul perioade de încarcerare de la prima abatere ... (vezi toată discuția)
Pot scapa de inchisoare cu 2 infractiuni? Maxell1 Maxell1 Am primit o pedeapsa de 1 an cu suspendare si 3 ani de incercare! In cazul in care as fi condamnat si pentru fals intelectual si uz de fals sunt sanse sa scap ... (vezi toată discuția)
Noul cod penal l0re1 l0re1 In cazul in care o persoana este condamnata pentru 2 ani si 6 luni pentru conducere in stare de ebrietate si avand in vedere faptul ca inainte a primit o ... (vezi toată discuția)