Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Care ar fi dauna materială pentru lovirea unui minor ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Care ar fi dauna materială pentru lovirea unui minor (o palmă). ...

Care ar fi dauna materială pentru lovirea unui minor (o palmă). Mulțumesc
Nu exista daune materiale pentru o palma.

Prin plangerea penala Se pot cere daune morale in functie de suferintele psihice pe care le-a avut minorul ca urmare a loviturii
Din punctul meu de vedere, doar pt o palma nu ar trebui sa va faceti griji, nu se va deschide niciun dosar nicaieri.
Cristina Geta a scris:

Care ar fi dauna materială pentru lovirea unui minor (o palmă). Mulțumesc

Incercati sa descrieti situatia de fapt. Persoana vatamata si-a scos CML?