avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 706 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Care ar fi dauna materială pentru lovirea unui minor ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Care ar fi dauna materială pentru lovirea unui minor (o palmă). ...

Care ar fi dauna materială pentru lovirea unui minor (o palmă). Mulțumesc
Nu exista daune materiale pentru o palma.

Prin plangerea penala Se pot cere daune morale in functie de suferintele psihice pe care le-a avut minorul ca urmare a loviturii
Din punctul meu de vedere, doar pt o palma nu ar trebui sa va faceti griji, nu se va deschide niciun dosar nicaieri.
Cristina Geta a scris:

Care ar fi dauna materială pentru lovirea unui minor (o palmă). Mulțumesc

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Incercati sa descrieti situatia de fapt. Persoana vatamata si-a scos CML?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Fapta se incadreaza la penal sau civil? Maria 93 Maria 93 Bună ziua! Am fost agresata de prietenul meu,la mine in apartament.Martor fiind fratele meu minor! mi-am scos CML 5 zile ingrijiri medicale!Am sunat la 112,sa ... (vezi toată discuția)
Agresiune bobar bobar Buna, sambata seara a suferit o agresiune intr-un club. ce masuri legale poate lua? Mi-a spus ca nu stie cine la agresat. in acea seara a chemat si politia ... (vezi toată discuția)
Bataie minor felix76 felix76 buna ziua, sunt 2 incidente: 1 in urma unei dispute in scoala, copilul meu i-a dat o palma unui alt copil, acesta acuza dureri in zona maxilarului si tamplei. ... (vezi toată discuția)