Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Ca PFA (neplatitor de TVA) pot sa obtin un numar VIES?
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Ca PFA (neplatitor de TVA) pot sa obtin un numar VIES?

Ca PFA (neplatitor de TVA) pot sa obtin un numar VIES? Doresc sa ofer servicii in alte tari UE si CNP-ul meu nu este recunoscut in baza de date cu numerele VIES. Presupun ca trebuie activat, dar cum?
SpF2016, utilizator
Trebuie să vă înregistrați plătitor de TVA intracomunitar.

Procedura nu este complicată. Mergeți la unitatea ANAF de care aparțineți cu sediul PFA sau sfătuiți-vă cu contabilul.