avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 572 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Ca PFA (neplatitor de TVA) pot sa obtin un numar VIES?
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Ca PFA (neplatitor de TVA) pot sa obtin un numar VIES?

Ca PFA (neplatitor de TVA) pot sa obtin un numar VIES? Doresc sa ofer servicii in alte tari UE si CNP-ul meu nu este recunoscut in baza de date cu numerele VIES. Presupun ca trebuie activat, dar cum?
Ultima modificare: Marți, 20 Aprilie 2021
SpF2016, utilizator
Cel mai recent răspuns: Iulian MANEA , Contabil 00:40, 7 Mai 2021
Trebuie să vă înregistrați plătitor de TVA intracomunitar.

Procedura nu este complicată. Mergeți la unitatea ANAF de care aparțineți cu sediul PFA sau sfătuiți-vă cu contabilul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Decontare facturi adwords si facebook 2017 - la un pfa staycu staycu Buna ziua, As dori sa stiu, in anul 2017, ce ar trebui sa fac ca sa pot deconta facturile din Adwords si Facebook, ambele cu sediul in Irlanda. Am citit ... (vezi toată discuția)
Pfa neplatitor de tva completare si depunere declaratie anaf 390 vies valicos valicos Buna ziua, Am o nelamurire referitoare la depunerea declaratiei ANAF 390 VIES: \"Declaraţie recapitulativă privind livrările/achiziţiile/prestările ... (vezi toată discuția)
Inscriere in registrul operatorilor intracomunitari roxana_c_09 roxana_c_09 Buna ziua, Sunt traducator PFA neplatitor de TVA si pentru a colabora cu diverse birouri din UE mi s-a cerut un nr de TVA. Din cate am inteles, pentru a ... (vezi toată discuția)