Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ne-am afiliat la sindicat și vrem să schimbăm ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ne-am afiliat la sindicat și vrem să schimbăm grilele de salarizare, ...

Ne-am afiliat la sindicat și vrem să schimbăm grilele de salarizare, să mergem pe grilele lor.In acest caz cine inițiază negocierea, angajatorul cu hotărâre AGA sau liderii de sindicat?
Sa intelegem ca existau doua grile de salarizare?
Nu, doar una
Nu prea se intelege "vrem să schimbăm grilele de salarizare, să mergem pe grilele lor"...incercati sa detaliati ce anume doriti.
Au altă grilă, diferită de a noastră
Atunci sindicatul va anunță angajatorul ca începând cu data de .. sunteti membru al sindicatului iar angajatorul fie emite decizie de modificare, fie va solicita încheierea unui act adițional