Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu intretinere copil si asociat SRL
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu intretinere copil si asociat SRL

Buna ziua, eu si sotia avem deschis un srl in domeniul alimentatiei publice, fara sa fim angajati. Ea se ocupa in mare parte de afacere. Eu sunt insa angajat la o multinationala si am dori sa facem copil. As dori sa stiu daca pot ca dupa nastere sa beneficiez eu de concediu de intretinere a copilului dar sa ma ocup eu de firma in timp ce sotia se va ocupa de copil. Ma intereseaza daca din punct de vedere legislativ este legal acest lucru. Multumesc
Este posibila o astfel de situatie.