avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 708 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna seara! Un prieten a fost prins conducând sub ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna seara! Un prieten a fost prins conducând sub influența ...

Buna seara! Un prieten a fost prins conducând sub influența alcoolului (0,69 in aerul expirat) fără permis de conducere. A mai avut o abatere de acest gen in trecut, fiind prins fără permis(dar nu băut).
Încă nu i s-a spus nimic concret. Va rog sa îmi spuneti la ce pedeapsa sa se aștepte. Va mulțumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: PĂŢAN ALEXANDRU AVOCAT , Avocat 19:53, 22 Aprilie 2021
Sa apeleze la avocat ca sa ii analizeze cazul pe baza dosarului și va afla estimarea concreta a avocatului.
Nici judecatorii nu aplica pedepse pe variante neelucidate juridic.
Daca a fost prins fara permis , inseamna ca s-a intocmit dosar penal, iar acum are un alt dosar in curs de solutionare. Sa se astepte la ce-i mai rau, adica la anularea permisului. Trebuie sa oferiti mai multe detalii ca sa va putem ajuta .
Ultima modificare: Joi, 22 Aprilie 2021
PĂŢAN ALEXANDRU AVOCAT, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara! un prieten a fost prins conducând sub influența ... Ra93 Ra93 Buna seara! Un prieten a fost prins conducând sub influența alcoolului (0,69 in aerul expirat) fără permis de conducere. A mai avut o abatere de acest gen ... (vezi toată discuția)
Pedeapsa whyty21 whyty21 Am un prieten care a fost prins in alta tara din U.E conducand sub influenta bauturii alcoolice si avand o viteza de 110 km/h. Mentionez ca este prima abatere, ... (vezi toată discuția)
Am fost prins fără permis de conducere fiind în stare de ebrietate ... regeleboss regeleboss Am fost prins fără permis de conducere fiind în stare de ebrietate 0,97 aerul expirat ,fiind prima abatere,primul dosar penal ,la ce mă pot aștepta (vezi toată discuția)