Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna seara! Un prieten a fost prins conducând sub ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna seara! Un prieten a fost prins conducând sub influența ...

Buna seara! Un prieten a fost prins conducând sub influența alcoolului (0,69 in aerul expirat) fără permis de conducere. A mai avut o abatere de acest gen in trecut, fiind prins fără permis(dar nu băut).
Încă nu i s-a spus nimic concret. Va rog sa îmi spuneti la ce pedeapsa sa se aștepte. Va mulțumesc anticipat.
Sa apeleze la avocat ca sa ii analizeze cazul pe baza dosarului și va afla estimarea concreta a avocatului.
Nici judecatorii nu aplica pedepse pe variante neelucidate juridic.
Daca a fost prins fara permis , inseamna ca s-a intocmit dosar penal, iar acum are un alt dosar in curs de solutionare. Sa se astepte la ce-i mai rau, adica la anularea permisului. Trebuie sa oferiti mai multe detalii ca sa va putem ajuta .
PĂŢAN ALEXANDRU AVOCAT, Avocat