Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... recuperare cheltuieli de judecata . sentinta definitiva
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

recuperare cheltuieli de judecata . sentinta definitiva

am cistigat un proces civil , iar piritul trebuie sa-mi plateasca cheltuieli de judecata in valoare de 1020 lei . au trecut 5 luni si acesta nu vrea sa-mi plateasca aceasta suma . ce trebuie sa fac in aceasta situatie . pot merge direct la casa de pensii cu hotarirea definitiva pentru a a recupera suma ?
O puteti pune in executare, prin executor judecatoresc.
Trebuie sa mergeti cu sentinta la un executor judecatoresc de pe raza curtii de apel in circumscriptia careia se afla instanta care v-a solutionat definitiv procesul. [ editat nr de tel)
gi-jane2, moderator