Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... casa cazuta
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

casa cazuta

Buna ziua, in spatele casei mele este o casa cazuta . peretele nostru este pe hotar, casa vecinului fiind fara acoperis in momentul de fata, tine foarte multa umezeala, egrasia este prezenta la noi in casa.
Proprietarii acestei case cazute, sunt decedati, urmasii nu se inteleg intre ei, casa este cumparata pe chitanta de mana, inainte de 1967.
Cum reusesc eu sa cumpar acel teren, casa nu se poate spune, astfel incat sa-mi pot salva casa mea de la egrasie. Unde sa ma adresez mai intai?
Urmasii nu au mai trecut pe aici de peste 10 ani, nu avem nici o informatie despre ei . Nici un vecin nu stiu situatia lor.
Nu aveti cum să cumpărați dacă nu identificati moștenitorii,aceștia nu dezbat succesiunile etc.