avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 600 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Beciuri cu lacate, le pot sparge sa remediez ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Beciuri cu lacate, le pot sparge sa remediez problemele aparute ...

Beciuri cu lacate, le pot sparge sa remediez problemele aparute la parter canalizare?
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 10:41, 28 Aprilie 2021
In ce caliate aveti interesul sa remediati probleme aparute la parter canalizare?
Legal,daca este spatiu delimitat si asigurat,nu aveti autoritatea si competenta sa distrugeti sistemul de siguranta ,sa patrundeti in spatiul respectiv
Daca va asumati riscul sa patruneti in "beciuri" probabil ati intentionat sa va referiti la boxe,riscati sa fiti acuzat de distrugere sau si alte fapte sub incidenta penala
Anterior remedierii problemelor la canalizare solicitati proprietarilor,detinatorilor de spatii inchise sa asigure accesul pentru remedierea instalatiei

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua! va rog sa ma ajutati cu o parere! locuiesc intr-un ... TJohn TJohn Buna ziua! Va rog sa ma ajutati cu o parere! Locuiesc intr-un bloc vechi si la subsol sunt improvizate boxe, fara o hotarare a asocietiei sau alte ... (vezi toată discuția)
Abuz administrator DeliaSandor DeliaSandor buna seara ma confrunt cu mai multe probleme legate de administratorul blocului in care locuiesc si anume : 1.mi-a distrus lacatul de la boxa de 2 ori.prima ... (vezi toată discuția)
Tevi cumune in boxa unui proprietar denigra denigra Buna seara.am si eu o intrebare.Locuiesc la parterul unui bloc de 2 etaje.Vecinul de deasupra ma inunda la interval de cateva luni.Problema este ca se inunda ... (vezi toată discuția)