Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Beciuri cu lacate, le pot sparge sa remediez ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Beciuri cu lacate, le pot sparge sa remediez problemele aparute ...

Beciuri cu lacate, le pot sparge sa remediez problemele aparute la parter canalizare?
In ce caliate aveti interesul sa remediati probleme aparute la parter canalizare?
Legal,daca este spatiu delimitat si asigurat,nu aveti autoritatea si competenta sa distrugeti sistemul de siguranta ,sa patrundeti in spatiul respectiv
Daca va asumati riscul sa patruneti in "beciuri" probabil ati intentionat sa va referiti la boxe,riscati sa fiti acuzat de distrugere sau si alte fapte sub incidenta penala
Anterior remedierii problemelor la canalizare solicitati proprietarilor,detinatorilor de spatii inchise sa asigure accesul pentru remedierea instalatiei