Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Activitatea unei II suspendata in 27.02.2020.
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Activitatea unei II suspendata in 27.02.2020.

Activitatea unei II suspendata in 27.02.2020.Anul trecut, in Declaratia Unica 2019, pentru anul 2020 am completat data suspendarii .Acum , in DU pentru anul 2020 nu mai apare de completat data suspendarii. Cum procedez?Completez sumele aferente celor 2 luni din 2020,iar pentru 2021 completez 0?Multumesc anticipat!
george-neagu, moderator
La punctul I.1.1.A.8 treceți data suspendării deoarece atunci ați încetat activitatea chiar dacă nu ați radiat firma.