avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 590 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Activitatea unei II suspendata in 27.02.2020.
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Activitatea unei II suspendata in 27.02.2020.

Activitatea unei II suspendata in 27.02.2020.Anul trecut, in Declaratia Unica 2019, pentru anul 2020 am completat data suspendarii .Acum , in DU pentru anul 2020 nu mai apare de completat data suspendarii. Cum procedez?Completez sumele aferente celor 2 luni din 2020,iar pentru 2021 completez 0?Multumesc anticipat!
Ultima modificare: Duminică, 9 Mai 2021
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Iulian MANEA , Contabil 18:52, 9 Mai 2021
La punctul I.1.1.A.8 treceți data suspendării deoarece atunci ați încetat activitatea chiar dacă nu ați radiat firma.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratia unica 2020 debutant2013 debutant2013 Buna seara, in declaratia unica 2020, la veniturile pentru anul 2019, la capitolul CASS, ce suma trebuie trecuta la baza de calcul daca venitul brut a fost de ... (vezi toată discuția)
Depunere declaratie unica pentru 2020 voicudamian voicudamian As dori sa stiu care este termenul limita de depunere a declaratiei unice pentru anul 2020 si care este termenul limita de plata a impozitului pe veniturile ... (vezi toată discuția)
Reziliere contract de inchiriere Camy09 Camy09 Am un contract de inchiriere la un apartament pe care il detin in calitate de propietar. Chiriasul a plecat inainte de termenul prevazut in contract, respectiv ... (vezi toată discuția)