Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA schimbari in 2010 legat de fact serv externe
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

schimbari in 2010 legat de fact serv externe

buna ziua !!!!!! as vrea sa ma lamuriti, daca se poate .....
eu pana in 2009 fact serv externe fara tva....,, scutit cu drept de deducere ,, fiind o soc.inreg in ro, dar locul prest e franta....Sper ca am fact corect, beneficiarul avand cod valid.......intrebare : se schimba ceva in 2010 ??? cum voi fact de acum ??? va rog rasp
fiti mai exacta, va rog, ce fel de servicii prestati?
Facturati la fel si in 2010, in plus va trebui sa depuneti declaratia recapitulativa pana la data de 15 ale lunii urmatoare, incapand cu 01.01.2010.
Din cate am inteles trebuie trecut pe factura, in acest caz, directiva 2008/8/CE a Consiliului.