Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... inegalitate, divort, fostul sot este avocat, se ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

inegalitate, divort, fostul sot este avocat, se reprezinta singur

buna ziua! sunt implicata in divort, fostul sot este avocat si decan barou, se reprezinta singur. este greu, eu sa fiu reprezentata de avocat, care nu poate fi la fel de spontan ca partea adversa care se reprezinta singura si poate folosi detalii pentru care eu trebuie sa ma consult cu avocatul. cunoasteti jurisprudenta in acest sens?
V-am răspuns dar a fost șters mesajul.

Care e problema?
Ce va îngrijorează?
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Angajați un avocat care să vă reprezinte. Dacă aveți suspiciuni sau temeri, angajați un avocat din alt barou. Eventual, solicitați strămutarea cauzei.
Puteți să comunicați fără probleme cu avocatul în timpul ședinței de judecată.
De ce nu divortati amiabil?
Nu există nici o jurisprudenta,nu asa se pune problema.Angajati av din alta localitate e varianta ideală,.Ce să Faceti dac era tinichigiu auto nu era spontan în sala de judecată ci doar la el în service...
Problema nu se pune pe spontaneitate ci pe alte aspecte...
Nimic nu va împiedică sa va angajati avocat care sa cunoască foarte bine cazul pe varianta dvs.
Sunt avocati care stau la.consultatii juridice cu.clientii și 3-4 ore pe zi.