Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Buna ziua! Puteti sa-mi spuneti, va rog, daca in ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Buna ziua! Puteti sa-mi spuneti, va rog, daca in prezent am voie ...

Buna ziua! Puteti sa-mi spuneti, va rog, daca in prezent am voie sa ma plimb cu cainele pe spatii verzi in parc, atat timp cat este in lesa si strang dupa el?
De vreme ce în parcul în care vă plimbați nu există indicatoare care să interzică acest lucru, nu văd vreo problemă. Fiecare consiliu local reglementează modalitatea de exploatare a parcurilor și regulile de acces.