avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 141 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua, as dori sa va întreb pentru discriminarea ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua, as dori sa va întreb pentru discriminarea privind ...

Bună ziua, as dori sa va întreb pentru discriminarea privind acordarea unor drepturi salariale unde trebuie sa ma adresez .
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:54, 21 Mai 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Puteti sesiza :
Inspectia Muncii
[ link extern ]

sau

CNCD - Consiliul Național pentru Combaterea Discriminării
[ link extern ] /

daca considerati ca este vorba despre o discriminare cu privire la acordarea unor drepturi salariale.
Ultima modificare: Vineri, 21 Mai 2021
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Discriminare salariala dekel dekel buna ziua am si eu o nelamurire cu privire la legitimitatea acordarii de sporuri salariale mai exact...salariatii direct productivi ai unei societati ... (vezi toată discuția)
Discriminare salariala campian campian Am vechime in munca peste 20 de ani si comform legii 284\2010 am o remuneratie mai mica decat colegele mele cu vechime mai mica.Am gradatia 5,clasa de ... (vezi toată discuția)
Unde raportam discriminarile BX BX Daca compania nu ia vreo masura, ce putem face in cazul discriminarilor ? Exemple: 1. Intr-un anume departament, fara vreun motiv intemeiat, nu se ... (vezi toată discuția)