avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 168 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Un SRL cu 5 asociati poate presta si factura servicii ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Un SRL cu 5 asociati poate presta si factura servicii pentru un SRL din Uniunea Europeana?

Buna ziua, un SRL cu 5 asociati poate presta si factura servicii pentru un SRL din Uniunea Europeana? Mentionez ca nici unul din asociati nu are contract de munca.
Ultima modificare: Miercuri, 26 Mai 2021
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Facturare srl către o persoană fizică Alexandru Sanu Alexandru Sanu Bună seara! Am un SRL și urmează să prestez servicii de web design pentru un client din Uniunea Europeană, persoană fizică, pentru următoarele șase ... (vezi toată discuția)
Contract prestare servicii pentru asociat firma Fedayna Fedayna Buna ziua, Sunt asociata intr-un SRL alaturi de un alt partener, care este si administratorul firmei. Serviciile pe care le voi presta sunt de inregistrare ... (vezi toată discuția)
Prestare munca de catre administrator care nu are contract de munca andronutza andronutza Buna ziua. Eu sunt administartor si asociat unic la un srl si in acest an am emis 2 facturi de prestari servicii dar eu nu am nici salariati si nici cim la srl ... (vezi toată discuția)