avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 429 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Facturare SRL către o persoană fizică
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Facturare SRL către o persoană fizică

Bună seara!

Am un SRL și urmează să prestez servicii de web design pentru un client din Uniunea Europeană, persoană fizică, pentru următoarele șase luni.

În acest caz, sunt suficiente contractul și factura lunară pentru prestări servicii?
Ultima modificare: Duminică, 24 Februarie 2019
Alexandru Sanu, utilizator
Cel mai recent răspuns: Alexandru Sanu , utilizator 09:50, 25 Februarie 2019
Mă poate ajuta cineva cu un răspuns?
Ultima modificare: Luni, 25 Februarie 2019
Alexandru Sanu, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Facturare servicii intracomunitare nymphelav nymphelav Buna seara, Am si eu cateva intrebari daca poate sa ma ajute cineva pentru ca nu am reusit sa gasesc un raspuns pertinent pana acum. Am un SRL infiintat ... (vezi toată discuția)
Cum se pot înregistra în contabilitate în lei, facturile emise în valută - euro, usd etc. (pentru un srl)? ContSters451390 ContSters451390 Bună seara! Am o mare nelămurire în legătură cu emiterea facturilor în valută. În primăvara acestui an, mi-am înființat un SRL cu activitatea ... (vezi toată discuția)
Contract prest serv intre srl si pf obligatoriu imre imre Buna, Intrebarea mea suna in felul urmator: Fiind unic asociat la un SRL de prestari servicii online (in forma electronica, online marketing, programare si ... (vezi toată discuția)