Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Procedura de atribuire a unui contract de lucrari.
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Procedura de atribuire a unui contract de lucrari.

In cadrul unei proceduri de atribuire a unui contract de lucrari ofertantul coteaza organizarea de santier cu zero, motivand ca suporta aceste cheltuieli, desi in Fisa de date sunt prevazute cheltuieli pentru OS. In propunerea tehnica sunt detaliate toate activitatile pe care ofertantul le va face in cadrul organizarii de santier. Oferta nu are un pret neobisnuit de scazut si este singura oferta depusa la procedura. Poate fi admisa din punct de vedere financiar, avand in vedere faptul ca ofertantul a optat să nu prezinte valori pentru organizarea de şantier deci ofertantul nu vor putea să deconteze cheltuielile ocazionate de aceasta?
george-neagu, moderator