Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua. Doresc să fac arborele genealogic, însă ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua. Doresc să fac arborele genealogic, însă nu cunosc ...

Bună ziua. Doresc să fac arborele genealogic, însă nu cunosc prea multe date despre bunicul meu(nu l-a recunoscut pe tatăl meu). Pot cere informații despre el la diferite instituții(Arhive, Evidența Populației), dacă eu nu am niciun document prin care as putea demonstra că îmi este rudă? Vă mulțumesc pentru eventualele răspunsuri.
fara sa fie tatal tatalui in acte, legal nici nu va e ruda.
Vă mulțumesc. Să înțeleg ca nu există nicio bază legală, prin care aș putea să aflu mai multe informații despre bunicul meu, întrucât nu am niciun act prin care să dovedesc gradul de rudenie?
ce informatii ma intereseaza mai exact ?
Bunica( a murit în 1996) a aflat că bunicul s-a recăsătorit si a mai avut un băiat. Tatăl meu ar vrea să îl cunoască pe fratele lui vitreg.
Bunica nu a păstrat legătură cu el, după nașterea tatălui meu..Tot ce știu este numele/prenumele bunicului și faptul că a terminat în anii '50 Academia Militara. Atât.
corinabita, utilizator
Angajati un detectiv particular