Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Un contabil, al carui contract de munca a fost ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Un contabil, al carui contract de munca a fost suspendat pe durata ...

Un contabil, al carui contract de munca a fost suspendat pe durata anchetei, ulterior condamnat la 2 ani cu suspendare si plata unui prejudiciu, se poate intoarce la acelasi loc de munca/angajator(scoala)???
A fost reabilitat?
Nu. Decizia definitiva a fost pronunțată în ianuarie anul curent
Ar trebui sa verifice ,mai intai, situatiile de incompatibilitate prevazute la nivel de angajator.... Altfel spus, daca condamnarea il împiedica sa ocupe postul respectiv.