avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 140 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... buna ziua.parintii mei au o casa care au vandut.o ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

buna ziua.parintii mei au o casa care au vandut.o surorii mele,( ...

buna ziua.parintii mei au o casa care au vandut.o surorii mele,( ctr vanzare cumparare cu uzufruct).
ctr este facut pe numele surorii si sotului ei
sotul ei are datorii mari la banci.va lua tot ce e pe numele lui.va legal ,banca poate lua si casa aceasta?
multumesc mult ptr eventualele raspunsuri
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 20:35, 26 Iunie 2021
După decesul părinților, cand sora și soțul acesteia vor deveni proprietari deplin, da.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract de vanzare cumparare nicol-dd nicol-dd Sunt casatorita a II-a oara cu un barbat care are 2 copii dintr-o alta casatorie. Eu deasemenea am un baiat dintr-o alta casatorie. Momentan locuim in casa ... (vezi toată discuția)
Dezbaterea mostenirii, renuntarea la succesiune si recuperarea datoriei se pot face in acelasi act notarial? Tudor-Radu Tudor-Radu Buna ziua. Sora imi datoreaza 80 000E, imprumutati cu act la notar, dar nu are de unde sa mi-i dea si a propus sa mergem sa dezbatem succesiunea dupa tata ... (vezi toată discuția)
Contract de intretinere gicubutnaru gicubutnaru Buna ziua, Eu si sotia mea vrem sa facem cu parintii ei un contract de intretinere cu folosinta viagera.Cumnata mea(sora sotiei) vrea sa i se atribuie o ... (vezi toată discuția)