Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... buna ziua.parintii mei au o casa care au vandut.o ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

buna ziua.parintii mei au o casa care au vandut.o surorii mele,( ...

buna ziua.parintii mei au o casa care au vandut.o surorii mele,( ctr vanzare cumparare cu uzufruct).
ctr este facut pe numele surorii si sotului ei
sotul ei are datorii mari la banci.va lua tot ce e pe numele lui.va legal ,banca poate lua si casa aceasta?
multumesc mult ptr eventualele raspunsuri
După decesul părinților, cand sora și soțul acesteia vor deveni proprietari deplin, da.