avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 212 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Cum procedez daca am batut gresit o suma foarte mare ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Cum procedez daca am batut gresit o suma foarte mare in casa ...

Cum procedez daca am batut gresit o suma foarte mare in casa de marcat, cum se raporteaza in dec.4200 si in registrul de casa?
Cel mai recent răspuns: vali m , utilizator 10:56, 8 Iulie 2021
Faceti proces verbal in care scrieti subsemnata...cu CI..., in data de ...am gresit BF nr...
Atasti bonul. In rest, rezolva contabila.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bon fiscal eronat maria2010 maria2010 Buna seara, ce trebuie sa fac daca din greseala am batut un bon cu o suma mai mare in casa de marcat si am dat bonul respectiv clientului? Va multumesc (vezi toată discuția)
Emitere bon fiscal magda2015 magda2015 Bon fiscal marcat ca fiind incasat numerar, dar care a fost incasat prin POS (cu card-ul) - norma metodologica fiscala , nota contabila sau alte documente ce ... (vezi toată discuția)
Bon fiscal marcat ca fiind incasat numerar, dar care a fost incasat prin pos (cu card-ul) Tamara1987 Tamara1987 Buna, Va rog mult sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns asupra urmatoarei chestiuni:- am tastat pe casa de marcat un bon fiscal ca fiind incasat numerar, ... (vezi toată discuția)