avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 620 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Factura spitalizare Austria! Buna ziua, în 2019 am ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Factura spitalizare Austria! Buna ziua, în 2019 am fost internat ...

Factura spitalizare austria! Buna ziua, în 2019 am fost internat la un spital din Austria, poate sa îmi spuna și mie cineva care a mai trecut printr o situație similara similara, ce se întâmplă dacă nu am plătit factura în valoare de 1300€ și între timp sunt oprit pentru control acolo? Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: Andrei1995pch , utilizator 12:44, 23 Iulie 2021
Nu se va intimpla nimic spectaculos, veți plăti o suma mult mai mare. În cazul amenzilor neplătite, de exemplu, când vine în România somația, neplata amenzii se sancționează cu o suma de ordinul zecilor de mii de euro.

Inițial a fost 800 și a început sa vina în tara și sa crească! Pe mine m ar interesa sa aflu dacă în momentul de fata as fi oprit la control, fără posibilitatea de a plăti pe loc... As fi reținut?

latka a scris:

Nu se va intimpla nimic spectaculos, veți plăti o suma mult mai mare. În cazul amenzilor neplătite, de exemplu, când vine în România somația, neplata amenzii se sancționează cu o suma de ordinul zecilor de mii de euro.



1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Cred ca va reține mașina, până achitați. Am "pățit" asta in Innsbruck. Poliția nu sta la discuții. Să aveți carduri pline când mai treceți prin Austria.
Mulțumesc frumos

latka a scris:

Cred ca va reține mașina, până achitați. Am "pățit" asta in Innsbruck. Poliția nu sta la discuții. Să aveți carduri pline când mai treceți prin Austria.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratie 200 + 201 rectificativa - pana cand se depune? GoranTudor73 GoranTudor73 Salutari! Am nevoie de cateva raspunsuri din partea voastra si va rog din suflet sa ma ajutati. Se da urmatorul caz: 1. O persoana a inregistrat in ... (vezi toată discuția)
Plata concediu maternitate PfiCM PfiCM Buna ziua, Sunt PFI, in concediu de maternitate din 25 august 2019=ziua cand am nascut. Am incheiat contract cu CAS pentru indemnizatie CM la 30 ianuarie ... (vezi toată discuția)
Se poate pune poprire pe cardul de credit? ami20021968 ami20021968 Din documentarile facute pana acum, in ceea ce priveste poprirea pe salariu, am constatat ca abuziv( de catre banca si executorul judecatoresc) se pot bloca ... (vezi toată discuția)