Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Pot avea acces la un extras din rolul agricol al ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Pot avea acces la un extras din rolul agricol al bunicului? Ce ...

Pot avea acces la un extras din rolul agricol al bunicului? Ce demersuri trebuie să fac? Mulțumesc!
Daca detineti certificat de mostenitor, in baza acestuia puteti cere extrasul la primarie.

POPA GHEORGHE a scris:

Daca detineti certificat de mostenitor, in baza acestuia puteti cere extrasul la primarie.

Am pe numele meu rol.
Extrasul de rol agricol se prezinta notarului de catre mostenitori atunci cand se face succesiunea. Daca aveti rol in baza succesiunii, nu vad de ce va mai trebuie extrasul.
Daca doriti sa comentati dati clik pe butonul "raspunde" pentru a nu mai aparea integral, texte deja scrise.