Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contractul de munca poate fi semnat în copie ( ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contractul de munca poate fi semnat în copie ( semnătura si ...

Contractul de munca poate fi semnat în copie ( semnătura si stampila scanata) de angajator și original de angajat?
Separat, daca activitatea unui angajat se desfășoară numai la sediul firmei, e ok sa scrie ca se desfășoară în mai multe locații?
Mulțumesc
In opinia mea, c.i.m. trebuie semnat olograf/in original.

C.i.m. trebuie sa cuprinda locul de munca sau, in lipsa unui loc de munca fix, posibilitatea ca salariatul sa munceasca in diverse locuri.
Doctrina judiciară a statuat că locul muncii înseamnă localitatea și unitatea în care salariatul își desfășoară activitatea.