Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! Acum notarii calculeaza onorarile dupa ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! Acum notarii calculeaza onorarile dupa Ordinul 46/c/2011. ...

Buna ziua! Acum notarii calculeaza onorarile dupa Ordinul 46/c/2011. Va rog sa binevoiti sa-mi transmiteti dupa care ordin calculat notarii onorariile in 2010. Cumva dupa Ordinul 943/c/2005 ? Dar acolo am observat ca valorile sunt puse si in banii vechi si in banii noi.
Vanessa2022, utilizator
Da, in 2010 onorariile minime se calculau la in conformitate cu ordinul 943/C/2005, astfel cum acesta a fost modificat prin ordinul 1145/C/2005, prin ordinul 662/C/2008 si prin ordinul 1982/C/2009.
Gasiti aici ordinul 943/C/2005 in forma finala, valabila in 2010: [ link extern ]
Va multumesc domnule MihailZC ! Bine ca mai dau si eu de un om de treaba ca dvs. sa-mi raspunda la intrebari, ca ati oameni de aici in loc sa-mi rezolve problema mi-au distrus conturile ! Sa va dea Dumnezeu sanatate !