avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 180 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua. În mesajul anterior am omis să precizez ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua. În mesajul anterior am omis să precizez că din ...

Bună ziua. În mesajul anterior am omis să precizez că din anul 2000 sunt cadru militar cu statut special. Am trimis răspunsul dvs. către biroul resurse umane și mi s-a comunicat că nu beneficiez de reducerea de 4 luni pentru perioada lucrată în anul 1991 în cadrul zootehnic unde am avut grupa a II-a de muncă pentru că noi suntem militari si funcționăm după legea 223/2015, nu ne raportăm la legea 263/2010. Întrebarea mea către dvs. este: Dacă în perioada în care am beneficiat de grupa a II-a de muncă eram persoană civila nu trebuie să fie luată in calcul după legea 263/2010? Vă mulțumesc. Aștept răspunsul dumneavoastră.

Alte discuții în legătură

Bună seara. am o întrebare ,în anul 1991 am lucrat în cadrul ... Biancuta Biancuta Bună seara. Am o întrebare ,în anul 1991 am lucrat în cadrul zootehnic 1 an și cinci luni ,unde am beneficiat de grupa a 2-a de muncă fiind angajat civil ... (vezi toată discuția)
Bună seara. in anul 1991 am lucrat 1 an și 5 luni cu grupa ... Biancuta Biancuta Bună seara. In anul 1991 am lucrat 1 an și 5 luni cu grupa a 2 -a de muncă , iar din anul 2000 sunt Funcționar public cu statut special. Vreau să știu ... (vezi toată discuția)
Aplicarea prevederilor legale pentru reducerea vârstei standard de pensionare Marinmarinmarin Marinmarinmarin Pot să deschid dreptul de pensie pe legea 223/2015 ( în martie 2020 , la 18 ani lucrați în armată în grupa specială beneficiez de reducere cu 9 ani ) , ... (vezi toată discuția)