Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Ce cota de impozitare folosesc?
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Ce cota de impozitare folosesc?

In luna august angajez un salariat pe firma x , tot in luna august am o vanzare de pe firma x .
Ce cota de impozitare folosesc tinand cont ca in trimestru respectiv nu am avut salariati de la inceputul trimestrului ?

va multumesc !
george-neagu, moderator
1% daca salariatul ramane pana la sfarsitul trimestrului. Puteti sa il angajati si pe 30 septembrie si platiti 1%.