avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 407 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Ce cota de impozitare folosesc?
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Ce cota de impozitare folosesc?

In luna august angajez un salariat pe firma x , tot in luna august am o vanzare de pe firma x .
Ce cota de impozitare folosesc tinand cont ca in trimestru respectiv nu am avut salariati de la inceputul trimestrului ?

va multumesc !
Ultima modificare: Vineri, 30 Iulie 2021
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Iulian MANEA , Contabil 16:41, 31 Iulie 2021
1% daca salariatul ramane pana la sfarsitul trimestrului. Puteti sa il angajati si pe 30 septembrie si platiti 1%.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Impozit 1% pe venit (micro) pe trimestrul iii? anelisagreeb anelisagreeb Buna ziua, Doresc sa pun si eu in vedere urmatorul lucru. Contabilul mi-a comunicat ca voi plati impozit 1% din venit (firma este micro) pentru toate ... (vezi toată discuția)
Impozit micro turturea turturea Daca in 2 decembrie 2019 a plecat singurul salariat pe care l-am avut, in cat timp trebuie sa angajez un salariat pentru a plati in continuare un impozit de ... (vezi toată discuția)
Taxa forfetara husaru anca husaru anca buna ziua , lamuriti ma va rog care este situatia actuala a povestii despre taxa forfetara ????????????????? si cat am de platit daca am un srl si nu ... (vezi toată discuția)