Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. Am plecat in vacanta iar casa a ramas in ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. Am plecat in vacanta iar casa a ramas in grija fostului ...

Buna ziua. Am plecat in vacanta iar casa a ramas in grija fostului sot fiindca si el inca locuieste aici. Intre timp dupa divort eu am mai facut o camera, bucataria am mutat o pe hol iar bucataria mare a devenit o camera iar camera in care locuiam eu am reamenajat o, cele 2 camere au ramas incuiate iar cand am revenit acasa erau descuiate plus geamurile deschise pe jumatate, ne a umblat prin lucruri, am sansa sa pot face ceva inafara de partaj pentru ca, chiar ma depaseste iar celelalte opțiuni le respinge,
Tin sa mentionez ca am toate chitantele de la materialele pe care le am folosit pentru a face camera, bucataria si pt a reamenaja camera mea, singura am facut totul nu mi a dat 1 leu.
roxenp123, utilizator
Daca imobilul este bun comun doar prin partaj se poate rezolva.
Pentru o evacuare pana la finalizarea partajul incercati sa mergeti la avocat ca sa va analizeze atent cazul.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat