Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Distanță tomberoane de gunoi fata de o proprietate ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Distanță tomberoane de gunoi fata de o proprietate privata

La ce distanta poate amplasa pubele de gunoi, un dezvoltator, care a construit blocuri si un parc de joaca,fata de gardul unei proprietati private.Stiu ca fata de o casa se construeste la 10 m de geam. Dar fata de gardul care imprejmuieste gradina,casa aflandu-se la mai mult de 10 m.)
la orice distanta.....
Se respecta prevederile Ordin MS nr. 114/ 2010 cu modificarile si completarile ulterioare, art.4
Gasiti ordinul aici: [ link extern ]
Ordinul este din 2014.
Este vorba de Ordin MS nr. 119/ 2014. Link-ul era corect.