Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună, dacă vă rog, mă poate ajuta cineva cu un ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună, dacă vă rog, mă poate ajuta cineva cu un răspuns la ...

Bună, dacă vă rog, mă poate ajuta cineva cu un răspuns la următoarea problemă : cineva este cu pensie de boală gr 1,nedeplasabil,și trebuie să se prezinte la revizuire după un an de zile. Întrebarea este ce trebuie făcut pentru referatul de la neurologie și după aia prezentarea la comisie, dacă persoana respectivă este paralizată, neputându-se ridica din pat? Vă mulțumesc frumos!
Pe baza unei scrisori medicale de la medicul de familie, comisia vine la domiciliu în astfel de cazuri:
Pentru persoanele nedeplasabile ( în cazul în care acest fapt reiese din scrisoarea medicală emisă de medicul de familie), evaluarea complexă se va efectua la domiciliul/reședința persoanei în cauză.

[ link extern ]
Căutați informații pe site-ul DGASPC-ului de care aparțineți.

Cum se procedează pentru referatul de specialitate al neurologului nu știu să vă spun, însă cu siguranță dacă întrebați medicul care i-a făcut primul referat o să vă dea detalii.
Mulțumesc mult, respect!