Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua Fostul meu sot a decedat in Spania impreuna ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua Fostul meu sot a decedat in Spania impreuna avem o ...

Buna ziua
Fostul meu sot a decedat in Spania impreuna avem o fetita el a cumparat o casa prin credit ipotecar impreuna cu concubina lui cu care mai are un baiat tin sa precizez ca el avea asigurare de viata . Fetita mea are dreptul la aceea casa? si daca DA care ar fi pasii de urmat . Multumesc
Bunurile sunt în România, Spania sau în altă țară?
Era rezident, cetățean spaniol?!
Altfel... Greu de dat un răspuns...
bunurile sunt in Spania iar el era rezident

contactati un avocat acolo.
copilul dvs are drept de mostenire egal cu celalalt copil, dar are de platit si creditul , aferent cotei, deci nu stiu daca are sens sa va agitati.