Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună ziua, vă rog să-mi spuneți o reglementare ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună ziua, vă rog să-mi spuneți o reglementare legală pentru ...

Bună ziua, vă rog să-mi spuneți o reglementare legală pentru situația în care cineva debranșat total de la rețeaua publică de apă caldă și căldură dorește rebransarea numai la apă caldă. Cum trebuie procedat și dacă-i posibil legal. Mulțumesc
Este vorb despre consumator din imobil de locuit in comun sau casa ?
Este vorba de un locatar la bloc care sa debranșat acum mulți ani și acum vrea rebransarea dar numai la apă caldă
Foarte simplu, anuntati presedintele si administratorul, angajati o firma sa va racordeze din nou si totodata sa va monteze apometru sigilat. Nu va poate interzice nimeni sa va racordati.
georgeiuly, utilizator
Mulțumesc, am înțeles, dar era vorba de o reglementare legală a problemei, sunt probleme cu asociația