avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună ziua, vă rog să-mi spuneți o reglementare ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună ziua, vă rog să-mi spuneți o reglementare legală pentru ...

Bună ziua, vă rog să-mi spuneți o reglementare legală pentru situația în care cineva debranșat total de la rețeaua publică de apă caldă și căldură dorește rebransarea numai la apă caldă. Cum trebuie procedat și dacă-i posibil legal. Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: stefan60 , utilizator 10:30, 9 Septembrie 2021
Este vorb despre consumator din imobil de locuit in comun sau casa ?
Este vorba de un locatar la bloc care sa debranșat acum mulți ani și acum vrea rebransarea dar numai la apă caldă
Foarte simplu, anuntati presedintele si administratorul, angajati o firma sa va racordeze din nou si totodata sa va monteze apometru sigilat. Nu va poate interzice nimeni sa va racordati.
Ultima modificare: Joi, 9 Septembrie 2021
georgeiuly, utilizator
Mulțumesc, am înțeles, dar era vorba de o reglementare legală a problemei, sunt probleme cu asociația

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Instalare boiler fara debransare de la acc tomasso tomasso Este ok instalare boiler fara debransare de la ACC astfel se poate utiliza fie apa calda de la boiler fie ACC de la reteaua comuna avand in vedere ca sant ... (vezi toată discuția)
Montare centala termica de apartament nicu_strat nicu_strat m-am debransat de la reteau termica a blocului , in regie proprie , am depus o nota in care am anuntat administratorul asociatiei de locatari de efectuarea ... (vezi toată discuția)
Problema administrator / radet marian200089 marian200089 Buna ziua, In august 2015 am cumparat un apartament prin programul prima casa. Una din facilitati era centrala termica deja montata ( cam de 10 ani). Pana ... (vezi toată discuția)