Forum Discuţii juridice Achiziţii publice achizitii birotica
Discuție deschisă în Achiziţii publice

achizitii birotica

Calculatoarele sunt considerate aparatura de birotica? pot fi achizitionate calculatoare de o institutie publica? sau contravine og 34/2009?
contravine OUG 34/2009 conform art.24 alin.1 lit.b ,daca nu va incadrati in exceptiile prevazute la art.24 alin.3
In principiu puteti achizitiona apartura de birotica, dar asa cum spune sei colegul manta, trebuie sa cititi cu luare aminte art.24 din OUG 34/2009.
Conf. OG nr.2139/2004, calculatoarele si echipamentele periferice sunt prevazute la subgrupa 2.2.9. Rezulta ca se pot achizitiona.