avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 209 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Achiziţii publice achizitii birotica
Discuție deschisă în Achiziţii publice

achizitii birotica

Calculatoarele sunt considerate aparatura de birotica? pot fi achizitionate calculatoare de o institutie publica? sau contravine og 34/2009?
Cel mai recent răspuns: NELBIS , utilizator 10:20, 10 Aprilie 2011
contravine OUG 34/2009 conform art.24 alin.1 lit.b ,daca nu va incadrati in exceptiile prevazute la art.24 alin.3
In principiu puteti achizitiona apartura de birotica, dar asa cum spune sei colegul manta, trebuie sa cititi cu luare aminte art.24 din OUG 34/2009.
Conf. OG nr.2139/2004, calculatoarele si echipamentele periferice sunt prevazute la subgrupa 2.2.9. Rezulta ca se pot achizitiona.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Oug 34/2009 pdennyy pdennyy Ce se intelege , concret, prin aparatura birotica, asa cum face referire art. 24 alin.1 lit. b. din OUG 34/2009? (vezi toată discuția)
Va rog sa ma ajutati ContSters202308 ContSters202308 Sunt noua in domeniu, si ma intreb daca conform ord.34, art.24, si hot. 2139 privind clasificarea pot achizitiona lambriuri. Nu imi este foarte clar. Va ... (vezi toată discuția)
Achizitie obiecte inventar institutii publice Whybal Whybal As vrea sa stiu daca institutiile publice pot achizitiona obiecte de inventar , echipamente electronice, de exemplu laptop-uri, monitoare LCD, calculatoare. Am ... (vezi toată discuția)