Forum Discuţii juridice Executare silită Buna! De ce firmele cu B.O. sau C.E.C refuzate sunt ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna! De ce firmele cu B.O. sau C.E.C refuzate sunt inscrise ...

Buna!
De ce firmele cu B.O. sau C.E.C refuzate sunt inscrise in RNPM,iar cele cu hotarare judecatoreasca executorie, nu se inscriu in RNPM?
Prin 2020 a fost modificată legea. Astfel, titlurile executorii sub semnătura privata, se înscriu în arhiva pentru a putea fi puse în executare.
Aceasta obligativitate nu se aplică hotărârilor judecătorești pentru a putea fi puse în executare