Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Un sindicat trebuie sa depuna Declaratie pentru ...
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Un sindicat trebuie sa depuna Declaratie pentru beneficiarul real?

Buna seara,

As dori sa stiu daca un sindicat trebuie sa depuna Declaratie pentru beneficiarul real si indiferent de raspuns, care este baza legala?
Va multumesc.
george-neagu, moderator
Vedeti art.4 lit.c si d din Legea 129/2019
[ link extern ]
Va multumesc.Citisem, insa nu sunt lamurit daca sindicatele se incadreaza la acelasi regim ca asociatiile si fundatiile.Sindicatele functioneaza dupa Legea dialogului social, nu dupa Ordonanţa nr. 26/2000 cu privire la asociaţii şi fundaţii, actualizata la zi