Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua, Pentru încheierea unui contract de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua, Pentru încheierea unui contract de utilități (gaze, ...

Bună ziua,
Pentru încheierea unui contract de utilități (gaze, curent) se poate folosi contractul de partaj succesoral prin care am devenit proprietarul casei? Dacă nu, ce act de proprietate se poate folosi?
Mulțumesc anticipat.
Da, este un act de proprietate valabil pe care il puteti prezenta ca sa justificati dreptul dvs de proprietate. Eventual puteti solicita si un extras de carte funciara care sa il insoteasca.