Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Lamurire
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Lamurire

Lamuriti-ne ca să va lămurim.,sau cu alte cuvinte cum vreti sa primiti o lămurire dacă nu adresați o intrebare...
Buna ziua. Am certificat de moștenitor după decesul mamei în anul 2009, Eram moștenitori eu și tatăl meu ce a decedat în 2019. Eu doresc sa fac certificat de moștenitor după tatăl meu, Este vorba de un apartament, o casă lațară și ceva teren pașune, sub 500 m , aș dori un preț estimativ pentru certificatul de mostenitor dupa tatăl meu . Multumesc pentru raspuns .
Se calculează în funcție de valoare bunurilor și ... diferă de la notar la notar. Întrebați unul sau mai mulți notari de la locul ultimului domiciliu al tatălui.
Multumesc. Dar stiu ca preturile sunt aceleasi indiferent de notar , macar asa ar fi trebuit sa fie
nu stiti bine , au onorarii diferite si e normal sa fie asa.
gi-jane2, moderator