avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 212 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie anticipata . Buna ziua ! In luna mai 2021 am ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie anticipata . Buna ziua ! In luna mai 2021 am implinit 60 ...

Pensie militara .
Buna ziua !
In luna mai 2021 am implinit 60 de ani si vreau sa depun dosarul pentru pensie anticipata . Am lucrat in cadrul M.Ap.N in calitate de subofiter :
- 2 ani scoala militara
-7 ani cadru activ
- 3 ani spor de grupa
in total 12 ani { conform adeverintei C.M.J. }
Pot solicita pensie militara pentru aceasta perioada la depunerea dosarului de pensie anticipata ? Nu ma descurc cu Legea 223/2015 .
Va rog sa ma ajutati in aceasta problema , chiar contra cost pentru
pentru asistenta juridica .
Va multumesc anticipat .

Alte discuții în legătură

Recalculare si adaugare stagii de cotizare dupa pensionare poenaru12 poenaru12 Buna ziua, ma numesc Poenaru Costica si as dori raspuns la problema mea: (adresa de E-mail :costicapoenaru@gmail.com.) -Sunt pensionar militar trecut in ... (vezi toată discuția)
Vechime in munca ContSters451259 ContSters451259 Am lucrat 11 ani in perioada 01.02.1991 - 01.02.2002 la Unitatea Militara 01214 Ineu jud.Arad pe functia de comandant de obuzier . M-ar interesa daca la acesti ... (vezi toată discuția)
Pensie de urmas sotie supravietuitoare in baza legii 223/2015, privind pensiile militare de stat shony25 shony25 Buna ziua, In urma decesului sotului sustinator in anul 2020, iesit la pensie de serviciu anticipata in anul 2007, in baza Legii 179/2004, privind pensiile ... (vezi toată discuția)