Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Act constitutiv-modificare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Act constitutiv-modificare

Bună seara
Am un SRL, cu 4 asociati,dintre care 2 sunt și administratori. Am vrea sa mai aducem un asociat în firmă, soția unuia dintre asociati.
Care sunt procedurile de urmat?
Horaangi, utilizator
Documentele necesare pentru înregistrarea menţiunii privind transmiterea părţilor de interes şi a părţilor sociale la SNC, SCS, SRL, GIE şi GEIE constituite în temeiul Legii nr. 31/1990, republicată, cu modificările şi completările ulterioare
[ link extern ]