Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Procură la notar să administreze firma.
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Procură la notar să administreze firma.

Bună ziua,
În 2016 am inființat o societate la inițiativa unchiului meu, apoi i-am făcut procură lui la notar să o administreze. Unchiul a băgat societatea în insolvență iar acum îmi cere să fac din nou o procură ca să o redreseze.
Ce să fac? Îmi este frică să îi mai fac o procură.
Poate să îmi fie atrasă răspunderea chiar dacă el are procură de reprezentare?
george-neagu, moderator
Da, veti raspunde in solidar pentru activitatea firmei, cu cel pe care l-ati imputernicit.