Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Activitatea ca persoană fizică autorizată se ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Activitatea ca persoană fizică autorizată se considera vechime ...

Activitatea ca persoană fizică autorizată se considera vechime în muncă dacă au fost achitate contribuțiile minime stabilite prin lege? Am găsit câteva articole despre un proiect în privința asta, dar nu știu dacă s-a aprobat sau nu.
Activitatea ca persoană fizică autorizată nu se considera vechime în muncă, chiar daca au fost achitate contributiile.

Codul Muncii
art.16
(5) Munca prestata in temeiul unui contract individual de munca constituie vechime in munca.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Mulțumesc pentru răspunsurile prompte, d-le Cornel Vasile!

Cornel Vasile a scris:

Activitatea ca persoană fizică autorizată nu se considera vechime în muncă, chiar daca au fost achitate contributiile.

Codul Muncii
art.16
(5) Munca prestata in temeiul unui contract individual de munca constituie vechime in munca.

Cornel Vasile, Consilier juridic