Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... CUM RECUPEREZ SUMA FACTURATA PT. SERVICII LIVRARE ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

CUM RECUPEREZ SUMA FACTURATA PT. SERVICII LIVRARE MARFA FARA CONTRACT /COMANDA

FACTURA SERVICII LIVRARE MARFA FARA CONTRACT /COMANDA
camyfilip, utilizator
Buna ziua, in instanta. Chemati debitoarea in judecata cu o actiune in pretentii, va fi nevoie sa dovediti prestarea serviciilor de catre dvs. precum si celelalte elemente ale contractului nescris: termen livrare, cantitate, pret, etc.
Buna dimineata. Nu am decat o factura semnata de catre ei. Insa inainte de a actiona in instanta, ii pot face o notificare? Am temei legal daca nu exista contract?
Sigur, este chiar recomandabil sa ii notificati in prealabil. Aveti grija sa indeplineasca conditiile punerii in intarziere prevazute de lege.
Multumesc