Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua. Pt o persoana care lucreaza intr o ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua. Pt o persoana care lucreaza intr o institutie publica ...

Buna ziua. Pt o persoana care lucreaza intr o institutie publica ( are varsta de 62 ani si putea sa se pensioneze anul trecut dar a dorit sa lucreze in continuare) care este procedura pentru a putea cumula pensia cu salariul?multumiri anticipate!
Iesirea la pensie si apoi incheierea unui nou raport de munca cu acel angajator.
Buna dimineata. Va mai deranjez cu o intrebare. Fiind institutie publica, daca persoana se pensioneaza, nu se blocheaza postul? Multumesc.
Postul devine vacant și se poate organiza concurs/examen pentru ocuparea lui în condițiile menționate în lege.
Va multumesc!