Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Buna ziua! Pot ataca in contencios o autorizație ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Buna ziua! Pot ataca in contencios o autorizație veche de 23 ...

Bună ziua! Pot ataca in contencios o autorizație veche de 23 de ani pt balcon (extindere a fatadei blocului pe terenul public) ?
Nelegală (emisă abuziv pe șpagă): Nu are contract de concesionare a terenului public/privat cu toate că plătește impozit; Proiectul tehnic este făcut si semnat de același arhitect care l-a semnat și vizat spre neschimbare în Primărie, fiind și arhitect șef al institutiei - abuz în serviciu; Recepția este la 8 ani de la expirarea autorizației; Nu a respectat o HCL trecută în certificatul de urbanism care nu îi dădea voie să construiască la parter pe strada respectiva; Nu are acordul asociației conform legii 114/1996, etc)
Mulțumesc pt răspunsuri !
DeduMar, utilizator