Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Telefon personal lasat spre utilizare pentru 5 zile ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Telefon personal lasat spre utilizare pentru 5 zile unei persoane ...

Telefon personal lasat spre utilizare pentru 5 zile unei persoane care refuza sa il returneze. Cui sa ma adresez?
l-ati blocat?
telefonul l-am lasat spre folosire imediat ce l am cumparat. Telefonul are SIM ul persoanei. Din ce am putut intelege persoana a dat telefonul la amanet..
faceti plangere la politie pt abuz de incredere.
Am depus plangere pentru furt via email. Nu am primit niciun raspuns deocamdata. Sper sa fie luata in considerare plangerea la care am adaugat factura de achizitie si screenshot cu discutiile avute cu faptuitorul.
nici dvs nu v-ați omorât... puteați sa blocați telefonul (nu cartela SIM) sau măcar sa depuneți plângere olografa.