avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 706 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Telefon personal lasat spre utilizare pentru 5 zile ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Telefon personal lasat spre utilizare pentru 5 zile unei persoane ...

Telefon personal lasat spre utilizare pentru 5 zile unei persoane care refuza sa il returneze. Cui sa ma adresez?
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 02:03, 21 Octombrie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
l-ati blocat?
telefonul l-am lasat spre folosire imediat ce l am cumparat. Telefonul are SIM ul persoanei. Din ce am putut intelege persoana a dat telefonul la amanet..
3 din 3 utilizatori consideră
acest răspuns util
faceti plangere la politie pt abuz de incredere.
Am depus plangere pentru furt via email. Nu am primit niciun raspuns deocamdata. Sper sa fie luata in considerare plangerea la care am adaugat factura de achizitie si screenshot cu discutiile avute cu faptuitorul.
3 din 3 utilizatori consideră
acest răspuns util
nici dvs nu v-ați omorât... puteați sa blocați telefonul (nu cartela SIM) sau măcar sa depuneți plângere olografa.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pierdut sim telefon silviu35 silviu35 AM pierdut un sim de tel de abonament si pina lam cautat nu lam gasit,am anuntat sa mil intrerupa si cel care la gasit a vb in contul meu poate fii tras la ... (vezi toată discuția)
Blocare sim cosmote de catre o persoana necunoscuta Bogdan88 Bogdan88 Buna ziua. Ieri mi-a fost blocata cartela de Cosmote desi eu nu am solicitat acest lucru. Am sunat la relatii cu clienti sa intreb ce se intampla de nu pot ... (vezi toată discuția)
Mi s-a furat masina inchiriata, nu pot sa depun plangere pentru ca nu mai am niciun act jonydeep33@yahoo.com jonydeep33@yahoo.com Buna ziua tuturor care santeti prezenti aici.Vreau sa fiu cat mai scurt,pt asta am sa incep mai direct.Am inchiriat o masina din europa si am venit cu ea pana ... (vezi toată discuția)